Nowy Ford Focus ST to jedna z najgorętszych premier motoryzacyjnych w 2019 r. Oficjalna prezentacja tego modelu stworzonego przez sportowy dział Ford Performance miała miejsce w lutym 2019 r.

Co warto wiedzieć na temat nowego Forda Focus ST przed wizytą w salonie Forda? Twórcy modelu bazowali na dynamice i doskonałych własnościach jezdnych Forda Focusa czwartej generacji. Ford postawił przede wszystkim na wszechstronność. Przygotowanych zostało aż 6 wersji omawianego modelu – jak zapewnia producent, przy produkcji tego modelu zachowane będą wyjątkowo wysokie reżimy jakości, których dotąd nie stosowano. To z pewnością dobra informacja dla tych, którzy zamierzają w najbliższym czasie odwiedzić salon Forda (Warszawa i nie tylko).

 

Nowy Ford Focus ST – jest moc

 

Każdy, kto wybierze się do salonu Forda w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat nowego Focusa ST, będzie bez wątpienia zainteresowany osiągami auta. Wyposażono je silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 2,3 l – tak mocnej jednostki napędowej Focus ST wcześniej nie miał. Pod maską siedzi 280 KM – taką moc silnik osiąga przy 5500 obr/min. To zasługa m.in. konstrukcji układu turbodoładowania wykonanego z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Na rozpędzenie się do setki nowy Focus ST potrzebuje mniej niż 6 sekund.

 

Nowy Ford Focus ST – dostępność w Polsce

 

Odwiedzając w Polsce salon Forda – Warszawa lub inne miasto – można obejrzeć nowego Focusa ST w dwóch wariantach silnikowych i nadwoziowych. Do wyboru są: hatchback ST-2 hatchback ST-3, kombi ST-2 i kombi ST-3. Ceny, w zależności od wybranej opcji, zaczynają się od 116 200 zł. Warto od razu zorientować się w kwestii serwisu Forda. Warszawa to rynek dający w tym zakresie spore możliwości.

 

Nowy Ford Focus ST – wygoda i funkcjonalność

 

Nowy Focus ST posiada szereg przydatnych funkcji, takich jak np. adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go, nowa wersja systemu wspomagającego parkowanie, wyświetlacz przezierny (HUD) czy system wspomagania kierownicy z funkcją omijania przeszkody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here