Kamera samochodowa to urządzenie, które stanowi funkcjonalny oraz intuicyjny gadżet w samochodzie. Wiele producentów, chcąc zapewnić pełen komfort, oferuje zestawy urządzeń w postaci rejestratora jazdy oraz kamery cofania. Zyskujemy wówczas dwa sprzęty, które ułatwiają jazdę, jak i poruszanie się samochodem. Czy warto zaopatrzyć się w zestaw takich urządzeń? Zalety obu rozwiązań przybliżymy w artykule.

Wideorejestrator i kamera cofania – zalety

Kamera samochodowa przydaje się w wielu sytuacjach podczas codziennej drogi. Nagranie stanowi dowód podczas kolizji, stłuczki, czy wypadku. Z pewnością pomoże ustalić winnego podczas takich zdarzeń, szybko możemy wskazać sprawcę. Rejestrator ma za zadanie przede wszystkim nagrywać wszystko, co dzieje się na drodze podczas nieprzewidzianych wydarzeń. Wśród innych zalet możemy wymienić choćby nagrywanie wszystkich widoków i tras podczas podróży. Nagranie uchwyci ciekawe obiekty. Niektóre urządzenia oferują funkcję, która umożliwia robienie zdjęć, co także może być dużą zaletą.

Warto, wybierając rejestrator jazdy przyjrzeć się zestawom z kamerą cofania. Zyskujmy dwa urządzenia w dużo korzystniejszej cenie. Jakie zalety posiada to rozwiązanie? Oprócz montażu wideorejestratora, montujemy również kamerę cofania. Niekiedy zestaw posiada jeden ekran, który umożliwia nam nagrywanie drogi, a po wrzuceniu biegu wstecznego, włącza się pogląd obrazu z tyłu. Producenci oferuję także zestaw wraz z lusterkiem wstecznym, gdzie wyświetlacz został w nim zamontowany. Dzięki kamerze cofania bez problemu wykonamy manewr cofania oraz parkowania nawet w zatłoczonych i małych miejscach. To o wiele precyzyjniejsze urządzenie niż, np. czujniki parkowania.

Zakup i montaż urządzeń

Rejestrator jazdy i kamerę cofania znajdziemy w sklepach z urządzeniami oraz elektroniką. Stacjonarne punkty umożliwiają nam podgląd na urządzenie, a także niekiedy na jego przetestowanie. Jednak szukać tego typu urządzeń możemy poprzez sklepy internetowe. Oferują nam zazwyczaj o wiele niższą cenę, czy dodatkowe akcesoria. Dlatego polecamy SmartCams.pl – kamerki do samochodu, gdzie znajdziesz dobrej jakości urządzenia. Ich montaż wcale nie jest skomplikowany. Musimy jedynie zastanowić się nad wersją z okablowaniem lub bezprzewodową, a następnie rozważyć umieszczenie wyświetlacza. Możemy oczywiście wybrać rozwiązanie z lusterkiem wstecznym, gdzie to właśnie tam zainstalowany jest ekran. Wiele samochodów ma do dyspozycji radio LCD, w którym można umieścić wyświetlacz. Kamerę cofania montujemy z tyłu pojazdu na zderzaku, a najczęściej w ramce tablicy rejestracyjnej. Wariant rejestratora, jak i kamery cofania z okablowaniem wymaga od nas przemyślenia ze względu na dostępność miejsca oraz widoczność.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here