Czasami naprawa uszkodzonej blacharki w samochodzie nie jest opłacalna. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zakupienie nowych części blacharskich. Gdzie można je dostać?

O uszkodzenie blacharki w samochodzie wcale nie tak trudno – wystarczy jedynie chwila nieuwagi, aby zniszczyć błotnik podczas parkowania lub nawet cały bok albo przód auta przy kolizji z innym uczestnikiem ruchu.

Zniszczoną blacharkę samochodową bardzo często można naprawić bez ponoszenia wysokich kosztów. Wystarczy tylko skorzystać z usług warsztatów oferujących naprawy blacharskie, aby naprawić karoserię – także bez potrzeby ponownego lakierowania, gdy uszkodzenia nie są poważne.

Jeśli jednak naprawa jest nieopłacalna ze względu na wielkość czy charakter uszkodzenia, najprostszym rozwiązaniem są nowe części blacharskie, które montujemy w miejsce tych zniszczonych.

Części blacharskie – nowe czy używane?

Aktualnie części blacharskie można zakupić zarówno jako nowe, jak również jako używane. Większość kierowców decyduje się na części z drugiej ręki, na przykład na używane błotniki, maski czy drzwi do samochodów. Tutaj kwestią decydującą jest przede wszystkim cena – za używane części zapłacimy mniej niż za te nowe.

Jednak zawsze lepszym wyborem będzie zakup części nowych, co do których stanu technicznego można mieć pewność. To także polecany wybór dla samochodów nowszych – zamontowanie używanej blacharki obniży wartość pojazdu. Dodatkowo, pojawia się także kwestia estetyki – blacharka ze starego modelu nie będzie dopasowana idealnie do tego, który wszedł do sprzedaży w ostatnim czasie.

Gdzie kupować części blacharskie?

Dzisiaj części blacharskie można kupić bez problemu w różnych sklepach. Przykładowo, części blacharskie Honda można zamówić w serwisach samochodowych marki, a także przez internet – w sklepach on-line, na portalach ogłoszeniowych czy aukcyjnych.

Gdy decydujemy się na zakup części on-line, pamiętajmy o tym, aby wybierać sprawdzonych sprzedających, a także sprawdźmy procedurę zwrotu, gdy okaże się, że część nie będzie spełniać naszych wymagań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here