Każdy, kto prowadzi własną firmę, chce osiągnąć sukces, lecz nie wszystkim się to udaje. W zwycięstwie powinny być nie tylko metoda, ale też odrobina sprytu, pomysłowy produkt oraz sporo szczęścia. Niezwykle trudno jest osiągnąć sukces w branży motoryzacyjnej, ale kiedy już się uda, słuch o firmie nie cichnie. Oto burzliwa historia marki Indian, producenta legendarnych motocykli.

Jednoślady z silnikiem

Pomysł stworzenia motocykli zrodził się w głowie George’a Hendee, który w 1897 roku postanowił wyposażyć rower w silnik spalinowy. Do współpracy zaprosił mistrza wyścigów rowerowych, Oscara Hedstroma, który został później współzałożycielem marki Indian. Jednoślady z silnikiem powstały z przeznaczeniem do użytku w trakcie wyścigów rowerowych – Hendee chciał nadać tej dyscyplinie jeszcze więcej żywiołu.

Produkcja pojazdów od samego początku cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jednoślady składano ręcznie, a największe powodzenie miał model o nazwie American Indian. Fakt ten natychmiast wykorzystano – drugi człon nazwy uznano za nazwę marki i od 1901 roku stosowano. Warto podkreślić, że firma powstała na dwa lata przed swoim największym konkurentem – Harleyem Davidsonem.

Produkcja pełną parą

Współzałożyciele marki od samego początku nastawiali się na produkcję jednośladów o sportowym charakterze. Motocykle wyposażano w silniki V-twin, a znakiem rozpoznawczym marki był lakier w głębokim odcieniu wiśni. Kilka lat po rozpoczęciu działalności marka postanowiła opanować także sektor jednośladów drogowych, wprowadzając do sprzedaży modele przystosowane do codziennej jazdy. To posunięcie sprawiło, że o marce Indian usłyszał świat. Wkrótce po podjęciu tej udanej próby, firma zyskała miano lidera w produkcji jednośladów na całym świecie.

Jak Feniks z popiołów

Kolejne lata upłynęły pod hasłem wzlotów i upadków firmy. Największy konkurent – Harley Davidson – stale podejmował próby przejęcia zaszczytnego tytułu lidera, lecz jej założycielom udało się to ostatecznie dopiero w 1953 roku, kiedy Indian zaprzestał produkcji swoich legendarnych jednośladów.

Próbę wznowienia marki Indian podejmowało wielu śmiałków, każdy z indywidualnym pomysłem na biznes. Niestety żaden z nich nie potrafił tchnąć w motocykle ducha historii w sposób, w jaki zrobili to pierwotni założyciele marki. Przełom nastąpił dopiero w 2011 roku, kiedy amerykańska firma Polaris wykupiła prawa do produkcji motocykli.

Nowoczesny pojazd na drodze

Współczesny jednoślad Indian to potężny pojazd o solidnej wadze. Nowe modele wzbogacono o wysokiej klasy komponenty oraz zaawansowany sprzęt elektroniczny. Nabywcy tych legendarnych motocykli będą mogli na własnej skórze doświadczyć historii, która zapoczątkowała i ukształtowała tę wyjątkową markę. Pojazdy nawiązują do przeszłości sporą ilością chromowanych elementów, uwagę zwracają też duże błotniki oraz warczący silnik V-twin.

Obecnie modele jednośladów dostępne są w sprzedaży na całym świecie, w tym także w Polsce. Motocykle Indian w motocykle-krakow.pl to propozycja dla tych, którzy chcą dokonać zakupu jednośladu gwarantującego wysoki komfort jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here