Auto detailing to termin, który na dobre zagościł pośród polskich kierowców. Większość osób kojarzy to określenie z gruntownym i niezwykle dokładnym czyszczeniem samochodu, jednakże car detaling to coś więcej, niż tylko dbałość o wygląd karoserii. Co kryje się pod tą nazwą i dlaczego warto się zastanowić nad skorzystaniem z usług fachowców do motoryzacyjnej kosmetyki?

Na czym polega auto detaling?

Auto detaling to szereg zabiegów, które mają na celu gruntownie wyczyszczenie, konserwację oraz zabezpieczenie lakieru, wnętrza kabiny, a także elementów podwozia. Oczywiście dokładne mycie wchodzi w zakres usług studio detailingowego, ale zakład tego typu nie jest tylko rozbudowaną myjnią. Pracownicy wykorzystują szereg profesjonalnych środków czystości, aby odświeżyć praktycznie każdy element wewnątrz auta – od wykładziny w kokpicie, na siedzeniach i zagłówkach skończywszy. Oprócz samego mycia studio oferuje również glinkowanie – zabieg usuwający wyjątkowo drobny brud, gromadzący się w porach oraz mikroszczelinach lakieru – a także renowację powłoki lakierniczej. Kolejnym ważnym aspektem działalności studia detailingowego jest odnowa oraz konserwacja wystroju wnętrza, obejmująca odkurzanie foteli, kanapy, bagażnika, odnowę elementów skórzanych czy mycie tapicerki – zarówno materiałowej, jak i skórzanej. Pracownicy dokładają starań, aby wywabić nie tylko plamy, ale również przykre zapachy, korzystając z maszyn do ozonowania.

Oprócz kwestii związanych stricte z poprawą wyglądu, studio detailngowe prowadzi również prace konserwacyjne, a także naprawy w obrębie lakieru, tapicerki oraz wystroju. Co więcej, fachowcy pomagają zabezpieczyć pojazd przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne. Zabiegi kosmetyczne – wbrew nazwie – nie ograniczają się jedynie do detali i mogę obejmować nałożenie specjalnej powłoki ceramicznej lub folii PPF na całą karoserię. Zabiegi te zapewniają znacznie wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a powłoki cechują się właściwościami hydrofobowymi, co ogranicza ryzyko powstawania korozji i łuszczenia się lakieru.

Dlaczego warto skorzystać z usług detailngowych?

Komfort jazdy nie zależy tylko od osiągów samochodu, ale również od tego, czy spędzanie w nim czasu kojarzy nam się z przyjemnym pokonywaniem kilometrów. Trudno mówić o wygodzie, gdy skóra na fotelach jest popękana, a tapicerka straszy plamami oraz zapachem papierosów. Warto też nadmienić, że czystość w obrębie kabiny nie jest jedynie kwestią wizualna, gdyż dokładne odkurzenie oraz mycie ogranicza możliwości rozwoju szkodliwych drobnoustrojów, które mogą wywoływać objawy uczulenia. Auto detailing usługi to również idealny wybór dla osób, które zawodowo zajmują się wypożyczaniem samochodów na imprezy okolicznościowe, takie jak śluby – w tym wypadku czystość auta stanowi wizytówkę firmy. Wykorzystanie powłoki ceramicznej lub folii PPF zapewnia dodatkową ochronę karoserii przed szerokim spektrum uszkodzeń nawet na 15 lat, co stanowi doskonałą inwestycję w przypadku nowych lub klasycznych pojazdów, które mają cieszyć oko przez długi czas.

Partner artykuły: https://car-lab.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here