Czy da się kupić oryginalne części motocyklowe po niższej cenie? Wcale nietrudno je znaleźć. Wystarczy znać oznaczenia, które świadczą o jakości równej jakości tych części, które znajdują się w fabrycznie nowym motocyklu. Dowiedz się wszystkiego o częściach OEM i oszczędź sporo pieniędzy podczas zakupu elementów do motocykla.

Oryginalne części motocyklowe – skąd ich cena?

Przerażają Cię ceny oryginalnych części motocyklowych? Rzeczywiście potrafią niekiedy przyprawić o zawrót głowy. Często wynikają wyłącznie z tego, że ich opakowanie nosi logo producenta pojazdu. Co prawda są one gwarancją wysokiej jakości oraz dają pewność idealnego dopasowania do poszczególnych podzespołów maszyny, jednak ich ceny w dalszym ciągu wydają się być niewspółmierne do korzyści.

Dlaczego tak jest?

Marki producentów są dla użytkowników gwarancją pełnego profesjonalizmu w obsłudze klienta, a także jakości produktów. Nierzadko stanowią również o prestiżu użytkownika, jego wysokiej pozycji społecznej lub przynależności do jakiegoś środowiska. Te wartości również składają się na cenę marki.

Co na to zaradzić? Postaw na części OEM

OEM to oznaczenie części zamiennych, które są dokładnie tymi samymi produktami, co części oryginalne (na polskim rynku mogą występować również z oznaczeniem Q). Rozwinięciem skrótowca jest original equipment manufacturer. Oznacza to, że części OEM są produkowane w tych samych fabrykach, które dostarczają oryginalne elementy do producentów pojazdów. Są również produkowane z tych samych materiałów, a sam proces wytwarzania niczym się nie różni i przebiega według takich samych procesów i z zastosowaniem identycznych technologii. Części OEM znajdziesz w ofercie sklepu https://www.maxibike.pl/pl/.

Co zatem różni zamienniki OEM od oryginałów?

Zamienniki OEM to de facto oryginalne części motocyklowe. Są bowiem takimi samymi produktami. Jedyną różnicą występującą między nimi jest to, że są sprzedawane bez logo producenta motocykla. Przyczynia się to do tego, że ich cena może być niższa nawet o kilkadziesiąt procent od ceny części oryginalnych.

Kiedy warto kupić części OEM?

Zamienniki OEM zagwarantują jakość oryginału, dlatego nie ma żadnych ograniczeń w kwestii stosowania ich w czasie naprawy motocykla. Jako że są to produkty de facto oryginalne, bez obaw można kupować je nawet do kluczowych podzespołów maszyny, nie wyłączając z tego silnika, skrzyni biegów czy zawieszenia. Szeroki wybór części OEM do wielu modeli motocykli znajdziesz w ofercie sklepu MaxiBike pod adresem https://www.maxibike.pl/pl/czesci-zamienne-oem-c.html.

Pozostałe części zamienniki do motocykli

Na rynku znajdziesz mnóstwo części zamiennych z oznaczeniem OEQ (original equipment quality). Na rynku polskim mogą występować również z oznaczeniem P. Te elementy mogą być produkowane w innych zakładach, powstawać z innych materiałów oraz w innych procesach technologicznych. Oznacza to, że producenci muszą potwierdzać ich jakość równą jakości części oryginalnych. Jeśli zatem decydujesz się na zamienniki OEQ, wówczas sprawdzaj, czy posiadają one wymagane certyfikaty jakości. Większość motocyklistów decyduje się na tańsze zamienniki w przypadku konieczności wymiany elementów, które szybko ulegają zużyciu, np. uszczelek, kabli, filtrów. Szeroki wybór tych części również znajdziesz w sklepie MaxiBike pod adresem https://www.maxibike.pl/pl/czesci-zamienne-c.html.