Chcesz kupić swoją pierwszą kurtkę na motocykl? W takim przypadku sprawdź już teraz te porady, aby znaleźć dla siebie najlepszy model!

Kurtka motocyklowa jest głównym elementem ubioru motocyklisty. Nie tylko zapewnia ochronę przed czynnikami pogodowymi, ale również zabezpiecza przed ewentualnymi urazami, które mogą pojawić się podczas jazdy na dwóch kółkach.

Gdy czeka Cię wybór pierwszej kurtki motocyklowej, nie musisz wcale płacić za nią fortuny. Aktualnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę modeli wyróżniających się solidnym wykonaniem oraz przystępnymi cenami. Jak je wybrać? Sprawdź teraz!

Kurtka na motor – skórzana czy tekstylna?

Dostępne w sklepach kurtki motocyklowe możemy podzielić zasadniczo na dwie kategorie, a mianowicie na:

  • kurtki skórzane
  • kurtki tekstylne

Każda z nich posiada określone plusy i minusy, dlatego też warto wziąć je pod uwagę wtedy, gdy zamierzamy kupić swój pierwszy model odpowiedzialnie.

Skórzane kurtki motocyklowe

Kurtki motocyklowe skórzane najczęściej kojarzone są z jazdą na motocyklu. Posiada je w swojej ofercie większość popularnych marek, na przykład dobrym wyborem może być skórzana kurtka Dainese czy też kurtka Rukka. Takie kurtki zapewniają wysoką ochronę przed otarciami, a dzięki dodatkowym protektorom są jeszcze bezpieczniejsze. Są jednak dość ciężkie i mogą być niewygodne.

Najczęściej skórzana kurtka na motocykl wybierana jest do jazdy sportowej, z wysokimi prędkościami, a także przez motocyklistów preferujących tradycyjny styl ubioru, na przykład właścicieli chopperów.

Tekstylne kurtki motocyklowe

Do dyspozycji mamy także różnorodne tekstylne kurtki motocyklowe, które obecnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Do ich produkcji stosuje się najczęściej specjalne tkaniny techniczne pochodzenia syntetycznego, które pokrywane są membranami. Mogą być one także łączone z elementami ze skóry naturalnej, które umieszczane są w miejscach najbardziej narażonych na urazy, na przykład na ramionach.

Tekstylne kurtki motocyklowe również posiadają odpowiednie ochraniacze – protektory, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Są lekkie i wygodne. Polecane są głównie do jazdy rekreacyjne, turystycznej.

Niezależnie od tego, na jaką kurtkę motocyklową chcesz się zdecydować, sprawdź także szereg innych elementów jej konstrukcji.

Przy doborze pierwszej kurtki motocyklowej zwróć uwagę na:

  • krój – powinien być dopasowany do ciała, dostępne są męskie oraz damskie kurtki na motocykl
  • protektory – certyfikowane ochraniacze zapewniają lepszą ochronę podczas niespodziewanych wydarzeń
  • wentylację – perforacje oraz szczeliny wpuszczające do wnętrza kurtki świeże powietrze i odprowadzające to zużyte dla większego komfortu
  • dopasowanie – kurtka powinna posiadać elementy umożliwiające jej dopasowanie do ciała, na przykład rzepy, napy
  • elementy odblaskowe – umieszczone na kurtce podnoszą bezpieczeństwo motocyklisty po zmroku
  • kieszenie – zewnętrzne oraz wewnętrzne kieszenie będą pomagały w przechowywaniu dokumentów, kluczy oraz innych przedmiotów
  • połączenie ze spodniami – kurtka motocyklowa może posiadać zamek umożliwiający spięcie jej z kurtką, aby w ten sposób stworzyć kombinezon

Gdzie kupić swoją pierwszą kurtkę motocyklową?

Chcesz kupić wysokiej jakości kurtkę na motocykl? Wybierz dobry sklep, w którym czeka na Ciebie szeroka gama modeli od renomowanych marek i w przystępnych cenach! Swoje zamówienie możesz złożyć także on-line – to właśnie w sieci czeka na Ciebie najwięcej modeli kurtek na motor.

Szeroka gama kurtek motocyklowych to sklep internetowy MCS On-line. To właśnie tu można kupić kurtki męskie oraz damskie od uznanych producentów, na przykład takie jak kurtka Dainese, kurtka Revit czy też kurtka Rukka.

Pracownicy sklepu internetowego MCS On-line są także gotowi do pomocy w wyborze najlepszego modelu kurtki, dlatego też w razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z nimi, aby otrzymać dachowe porady.

Z dostępnymi modelami w sklepie MCS On-line można zapoznać się teraz na stronie: https://mcsonline.pl/kurtki-motocyklowe,cp173,pl.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here