Nie masz samochodu, a musisz dotrzeć na drugi kraniec Wrocławia w krótkim czasie? W grę nie wchodzi transport publiczny, który niestety nie należy do najbardziej punktualnych. Co ci pozostaje? Taksówka? Uber lub inne podobne usługi transportowe? Niekoniecznie. We Wrocławiu możesz wypożyczyć auto na minuty. Jak to wygląda w praktyce?

Auto na minuty – idea car sharingu

W Polsce sukcesywnie od kilku lat rozszerza się trend pożyczania samochodów na minuty. To inaczej system car sharingu, który pozwala na krótkoterminowe wynajmowanie aut za pośrednictwem specjalnej aplikacji na swoim smartfonie. W ten sposób można korzystać z auta wtedy, kiedy jest nam to naprawdę potrzebne, zamiast ponosić koszty zakupu pojazdu, a później jego utrzymania, ubezpieczenia oraz eksploatacji.

Pomimo szybkiego rozwoju rynku i jego dynamicznego wzrostu zbyt mała jest jeszcze świadomość potencjalnych klientów o istnieniu takiej usługi. Wielu z nas nie wie, jak wynająć auto na minuty. Wrocław jest jednym z miast w Polsce, w których można korzystać z usługi car sharing.

Jak w praktyce wynajmować auta na minuty?

Wrocław jest miastem dynamicznie rozwijającym się i bardzo nowoczesnym. Dlatego też między innymi właśnie tam swój system rozwija firma Panek CS. Oferuje ona wynajem samochodów na minuty w ramach car sharingu. Mieszkańcy i przyjezdni goście mogą tam wynająć auto na krótki czas, na przykład po to, aby móc szybko dotrzeć z jednego brzegu Odry na drugi, bez konieczności stania na przystankach i oczekiwania na autobus lub tramwaj.

Wystarczy zainstalować w swoim smartfonie odpowiednią aplikację i założyć oraz zweryfikować konto użytkownika. Później pozostaje już intuicyjne rezerwowanie aut w systemie car sharing oraz korzystanie z nich w sposób dowolny. Rozliczanie usługi car sharingu odbywa się według czasu przejazdu lub za przejechane kilometry. Użytkownik ma świadomość, ile kosztuje jedna minuta czy jeden kilometr w wynajętym pojeździe. Zamiast zamawiać taksówkę, można zarezerwować samochód na minuty i dotrzeć tam, gdzie się chce. Po skorzystaniu z auta wystarczy odstawić je w oznaczonym miejscu w danym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here