Jeszcze niedawno nasze krajowe wydarzenia motoryzacyjne mocno odbiegały poziomem od tych organizowanych na świecie. Na szczęście sytuacja uległa zmianie i dziś nie mamy się czego wstydzić. Z roku na rok przybywa ciekawych imprez, a te organizowane cyklicznie nabierają coraz większego rozmachu. Szczególnie warte polecenia są dwie imprezy: Poznań Motor Show i Warsaw Motor Show, na których nie może zabraknąć żadnych miłośników samochodów. Jakie wydarzenia motoryzacyjne warto odwiedzić w tym roku, dowiesz się z naszego artykułu.

Poznań Motor Show

W tym roku już niestety za nami, ale zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Poznań Motor Show to jedna z największych imprez motoryzacyjnych w naszej części Europy (prawie 150 tys odwiedzających), więc nie mogliśmy jej pominąć w naszym zestawieniu. Na targach prezentuje się kilkaset firm: producenci samochodów i części oraz dealerzy i tunerzy. Odwiedzający mają okazję usiąść za kółkiem aut, o których na co dzień czytają w gazetach, zmierzyć się ze znanymi kierowcami podczas wyścigów na symulatorach oraz obejrzeć międzynarodowe zawody Stunt Wars Poland. Podczas imprezy można też zapoznać się z licznymi nowościami, prezentowanymi przez różne marki w ramach pięciu salonów tematycznych: samochodowego, motocyklowego, kamperowego, truckowego i detailingowego. Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś tej imprezy, koniecznie nadrób zaległości w 2020 roku!

Warsaw Oldtimer Show

Oldtimer Show to gratka nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale i historii. 11 i 12 maja na terenie Ptak Expo w Warszawie odbędą się największe w Polsce targi pojazdów klasycznych i zabytkowych. Na wydarzeniu prezentowanych będzie ponad 1500 pojazdów, między innymi samochody i motocykle z lat 20., 30. oraz okresu PRL-u, pojazdy wojskowe z czasów II wojny światowej czy auta wyścigowe. Inne atrakcje to giełda zabytkowych pojazdów i części, kino samochodowe oraz możliwość zobaczenia, jak wygląda renowacja starych auta w trakcie pokazów na żywo.

Moto Show Kraków

Kolejne ważne wydarzenie to Moto Show Kraków. Dniom 18–19 maja będzie towarzyszyć zapach spalonej gumy, piski opon i odgłosy mocnych silników. W centrum EXPO Kraków będzie można zobaczyć jedyne w swoim rodzaju stuningowane samochody z Polski i zagranicy oraz pokazy stuntu i driftów. Wydarzenie jest również okazją spotkania gwiazd motoryzacji: sportowców, ekspertów i youtuberów. Tego wydarzenia nie może przegapić żaden miłośnik ostrej jazdy!

3TM Gdańsk

Przenosimy się z na północ Polski. 12 i 13 października w gdańskim Amberexpo odbędzie największa impreza motoryzacyjna na Pomorzu, która ściąga gości nie tylko z Polski, ale i Niemiec, Norwegii czy Rosji. Wydarzenia jest okazją do zobaczenia najlepszych samochodów w nietypowej oprawie oraz spotkania pasjonatów i ekspertów z branży. 11. edycji towarzyszyć będzie wystawa z okazji 100-lecia polskiej motoryzacji oraz stylizowana na galę bokserską prezentacja aut, prowadzona przez Agatę Guzowską i Adama Kornackiego.

Retro Motor Show

Targi Retro Motor Show to kolejna gratka dla miłośników zabytkowych samochodów i motocykli. W dniach 25–27 października zapraszamy do Wielkopolski, gdzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich każdy będzie mógł przeżyć sentymentalną podróż w przeszłość. Podczas wydarzenia prezentowanych będzie kilkaset oldtimerów z Polski i reszty świata, a prawdziwe perełki zostaną wystawione na sprzedaż w trakcie giełdy.

Warsaw Motor Show

W tym samym terminie, 25–27 października, odbędą się największe targi motoryzacyjne w Polsce, czyli Warsaw Motor Show. Gośćmi poprzednich edycji wydarzenia były takie gwiazdy, jak Richard Hammond, Nicholas Hamilton, Peter Solberg, Krzysztof Hołowczyc czy Karolina Pilarczyk, więc impreza zapowiada się naprawdę ciekawie. W tym roku w trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć kilkadziesiąt Super- i Hipercarów. Zapowiedziano również premiery nowych modeli, pokazy detailingu i car-wrappingu oraz strefę symulatorów. Ogromną atrakcją jest możliwość przejażdżki drift taxi oraz wzięcia udziału w akademii driftingu, której nauczycielami zostaną mistrzowie Polski w tej dyscyplinie.

Po solidnej dawce motoryzacyjnych inspiracji, pora zadbać o własny samochód! Wszystko, czego potrzebujesz, aby doprowadzić swoje cztery kółka do stanu, którego pozazdroszczą Ci inni kierowcy, znajdziesz na nocar.pl.

Zdjęcia: shutterstock.com, unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here