Z ofert wypożyczalni samochodów często korzystają firmy ze względu na łatwy i szybki dostęp do różnej klasy pojazdów oraz konieczność posiadania służbowych pojazdów. Warto jednak nadmienić, że długoterminowy wynajem nie jest przeznaczony tylko dla firm, ale również dla klientów indywidualnych. To rozwiązanie ma dużo korzyści, które poznasz, czytając poniższy artykuł.

Wynajem długoterminowy – dla kogo?

Z usług wypożyczalni mogą korzystać wszyscy klienci, a wynajem długoterminowy nie jest przeznaczony tylko dla firm. Klienci indywidualni cenią sobie to rozwiązanie ze względu na brak dużej ilości formalności oraz ponoszonych wydatków. Dla innych to świetna opcja, gdy potrzebują być mobilni, a zostali pozbawieni środka transportu w wyniku powypadkowych uszkodzeń, czy awarii. To także opcja dla osób, które chcą oszczędzić swoje nerwy, czas i pieniądze na załatwienie wszystkich formalności, np. napraw, ubezpieczeń, czy przeglądów.

Kierowca zatem nie musi martwić się o ponoszenie wysokich wydatków eksploatacyjnych. Właścicielem takiego pojazdu jest wypożyczalnia, która odpowiada za wszystko, a najemca dysponuje autem we własnym zakresie. Istotną kwestią jest fakt, że wynajem długoterminowy obejmuje zazwyczaj okres od 1 miesiąca do nawet 3-5 lat.

Czy wynajem długoterminowy to dobre rozwiązanie?

Warto zapoznać się z podstawowymi cechami, które charakteryzuje wynajem długoterminowy.

  • samochód jest własnością wypożyczalni, klienci jako najemcy użytkują go we własnym zakresie na określonych warunkach umowy
  • wynajem trwa nawet do 5 lat
  • wypożyczalnia wraz z klientem ustalają odgórnie limit kilometrów (zazwyczaj miesięczny lub roczny)
  • wypożyczalnia odpowiada często za dużą ilość formalności
  • nie musimy liczyć się z kosztami kaucji początkowej oraz opłatami wstępnymi
  • wsparcie wypożyczalni w razie problemów z użytkowaniem pojazdu

Wśród zalet tego rodzaju wynajmu samochodu z wypożyczalni możemy zaliczyć także brak ryzyka związanego z utratą własnego środka transportu, a także nie ponosimy kosztów związanych zarówno z przeglądami auta, jak i jego naprawami.

Jak wybrać wypożyczalnię samochodów?

Przede wszystkim dużą ilość firm znajdziemy poprzez Internet, gdzie wypożyczalnie zachęcają nas swoją szeroką ofertą. Mamy także możliwość skorzystać z porównywarek, które mają za zadanie znaleźć dla nas najkorzystniejszą opcję wynajmu. My jednak zachęcamy do zapoznania się z ofertą globalelitecar.pl. Zyskasz nie tylko fachową pomoc, atrakcyjne ceny, ale i szereg dodatkowych usług. To idealna opcja dla osób, które szukają zarówno wynajmu długoterminowego, jak i krótkoterminowego.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here