Zbliża się termin długo wyczekiwanego przez Ciebie urlopu, ale nie masz jeszcze pomysłu na to, gdzie go spędzić? A może zarezerwowałeś już nocleg, ale nie wiesz, jaki środek transportu wybrać? Nie musisz korzystać z własnego samochodu lub decydować się na komunikację zbiorową. Wypożyczając samochód, zapewnisz sobie znacznie wyższy komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Objazdówka po Europie

Wiele osób marzy o objechaniu „całej” Europy. Niektóre biura podróży organizują autokarowe wycieczki po Starym Kontynencie, jednak nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada – w końcu trzeba się dostosować do planu wycieczki. Jeśli chcesz mieć całkowitą wolność w trakcie podróży, najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Wynajmując auto na kilka czy kilkanaście dni, będziesz mógł odwiedzić dowolne państwa i zwiedzić dowolne miejsca. Chcesz zboczyć z utartej trasy, by zobaczyć wspaniały widok czy zabytek, o którym przeczytałeś w przewodniku czy Internecie? Nie ma żadnego problemu! Decydując się na krótkoterminowy wynajem samochodu, zapewniasz sobie wolność, której nie zaoferuje Ci ani żadna zorganizowana wycieczka, ani transport publiczny – może on w ogóle nie docierać do najciekawszych miejsc znajdujących się na Twojej liście.

Z południa na północ Polski lub odwrotnie

Najpopularniejszymi wakacyjnymi celami podróży Polaków są morze oraz góry. Jakoś trzeba tam jednak dotrzeć. Może to być szczególnie kłopotliwe, gdy trzeba się dostać z samego południa na północ lub odwrotnie. Jeśli nie masz własnego auta albo nie chcesz jechać nim w kilkusetkilometrową podróż, transport zbiorowy Cię nie przekonuje, a chciałbyś popływać w Bałtyku lub pochodzić po Tatrach, nawiąż współpracę z wypożyczalnią samochodów – najlepiej taką, która działa na terenie całego kraju. Jedną z nich jest wypożyczalnia ABACUS CAR RENTAL, która posiada kilkanaście oddziałów regionalnych oraz kilkadziesiąt punktów wydań rozmieszczonych na terenie całego kraju. Czemu warto skorzystać z usług ogólnopolskiej, a nie lokalnej firmy? Decydując się przykładowo na wynajem samochodu w Krakowie, możesz dojechać nad morze i zwrócić pojazd w trójmiejskim oddziale, jeśli nie będziesz potrzebował go na miejscu. W drodze powrotnej możesz ponownie skorzystać z usług tej samej wypożyczalni.

Wypad na weekend

Nie udało Ci się dostać urlopu w dogodnym terminie albo chciałbyś się gdzieś wybrać w gronie rodzinnym lub przyjaciół? Nic straconego – od czego są przecież weekendy. Również w przypadku krótszej podróży warto rozważyć wynajem samochodu. Jeśli chcesz zabrać więcej rzeczy, a Twoje auto jest zbyt małe, zamiast wyruszając w podróż dwoma samochodami, możesz zdecydować się na wynajem większego pojazdu. Minivan czy van to auta zapewniające wiele przestrzeni, bez problemu mieszczące kilka osób zabierających ze sobą pokaźny bagaż. Możesz także wybrać się w podróż pociągiem lub autobusem, a dopiero na miejscu wynająć samochód w lokalnej wypożyczalni, by dostać się tam, gdzie komunikacja zbiorowa nie dociera, na przykład nad rzekę czy do lasu.

Wynajem auta na wakacje staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż własny środek transportu oferuje swobodę, której nie jest w stanie zapewnić komunikacja publiczna. Planując wakacje, zastanów się, czy skorzystanie z usług wypożyczalni nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here